Kurban Bayramı 2014

Bismihi Sübhanehu
Batı Afrikada bulunan Sierra Leone %65 müslüman olan küçük bir islam ülkesidir. Son zamanlarda ebola hastalığı dolayısıyla çok sayıda insan öldü ve halende ölmektedir. Bu ülkede bulunan Abdulkadir abi ve ekibi bayramın birinci günü sabah namazını takiben Kurbanları kabaladaki bütün camilere, askeriye ye, polis birligi, ebola koruma gönüllülerine vesaire taksimat yaptılar hastalığın şiddetle yaşandığı bu bölge halkını tehlikeli hastalık demeden Türkiye yi temsilen oralarda bulundular.

Her kurbanın olduğu bölgelere büyük bir fedakarlıkla gidip poşet verdiler ve poşetlenmiş etleri karışıklığa mani olmak için bizzat başında beklediler.

Ikinci gunu Mile 91 ve Freetowndaki kurbanlar kesildi kesildi,

Mile 91’daki bir kısım Kurban orda yerinde dagıtıldı diger kurbanlar ebola hastaligina yakalanmis ve karantina altina alınmış bazı evlere dağıtıldı. SLBC televizyon ve radyo kesim ve dağıtımı kayıt ettiler,

Üçüncü gün , kalan kurbanların sayısınca kuzey sierra leone yani Gine sınırına son kalan sehirden kabalaya kadar köy köy camii camii dolaşıp insanların beklemedigi bir anda ve yerlerde kurban kesip dağıtım yapıldı. Bu hizmete vesile olan bütün abi ve ablalardan Allah razı olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir